Doğru Klima Kullanımı

İklimlendirme alanını bir numaralı firmalarından Aya Grup, hava sıcaklığının artmasıyla birlikte artan klima ihtiyacı karşısında, insanları doğru klima kullanılması ve güç ekonomisi hakkında uyarıda bulunuyor. Aya Grup, son senelerde enerji tasarrufu sağlayan inverter teknolojisine sahip klimalara çoğalan talebe rağmen, kullanıcıların yüzde seksenin klimayı doğru olmayan şekilde kullandığını belirtiyor. İşte yanlış olmayan şekilde klima kullanmanın hassas noktaları…

Uygun sıcaklığı seçin: Ev ta da ofis için konfor sıcaklığını yazın yirmi üç-yirmi altı derece, kış aylarında ise yirmi yirmi dört derece arasında olmasını sağlayarak enerji ekonomisi sağlamanız mümkün.

İklimlendirme cihazının dış ve iç ünitesinin bulunduğu konuma dikkat edin: Klimanın iç ve dış ünitesinin hava çıkış-giriş kısmının açık olmasına dikkat edip, dışarıdaki üniteyi binanın daha az miktarda güneş alan tarafına monte ettirerek, soğutmanın olumsuz etkilenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Bulunduğunuz binanın ısı yalıtımına dikkat gösterin: Şayet eski bir bina kullanıyorsanız yeniden yaptırıp, içindeki ısı düzenini daha uzun koruyabilir, güç tasarrufu sağlayabilirsiniz.

» Genel » Doğru Klima Kullanımı