Klimanın Doğru Kullanımı

İklimlendirme sektörünün bir numaralı kurumlarından Aya Grup, havaların ısınmasıyla birlikte çoğalan iklimlendirme cihazı talebi karşısında, tüketicileri doğru şekilde klima kullanılması ve enerji ekonomisi konusunda uyarıda bulunuyor. Aya Grup, son senelerde güç ekonomisi sağlamakta olan inverter teknolojisinin bulunduğu klimalara artan talebe karşın, kullanıcıların yüzde seksenin klimayı doğru olmayan şekilde kullanmakta olduğunu saptıyor. İşte yanlış olmayan şekilde klima kullanımının hassas noktaları…

Doğru ısıyı seçin: Ev veya ofis için konfor ısısını yazın yirmi üç-yirmi altı derece, kışın ise yirmi yirmi dört derece arasında tutarak güç ekonomisi sağlamanız mümkün.

Klimanın iç ve dış ünitesinin konumuna dikkat edin: Klimanın iç ve dış ünitesinin hava çıkış-giriş kısmının açık olmasına dikkat ederek, dış üniteyi bulunduğunuz binanın daha az güneş alan tarafına yerleştirterek, soğutmanın kötü etkilenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Klima filtrelerinin düzenli bakımını yaptırın: Periyodik bakımlarla cihazınızın ömrünü arttırabilir ve yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz.

R410A soğutucu gazlı iklimlendirme cihazı kullanımı konusunda dikkatli davranın: Klimada verimliliği yüksek ve çevreyi olumsuz etkilemeyen R410A gazının kullanıldığından kesin emin olarak enerji verimliliğini çoğaltabilirsiniz.

 

» Genel » Klimanın Doğru Kullanımı