Genel Category

 • VRF-VRV Sistemi Ne Demektir?

  Genel

  Klima Fiyat

  Variable Refrigerant Flow Kelimelerinin ilk harflerinden oluşan VRF; Değişken Debili Soğutucu Akışkan Akışlı Klima Sistemi anlamında kullanılır. Variable Refrigerant Volume Kelimelerinin ilk harflerinden oluşan VRV, Değişken Debili Soğutucu Akışkan Hacimli Klima Sistemi anlamına gelir.

  Soğutucu akımı inverter kontrollü kompresörlerle varyasyonlandırılarak, havası koşullandırılmış ortamlara göre soğutucu gazın uyum sağlaması sağlanır. Gelişmiş seviye bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma özellikleri arasında geçişi kolaylaştırır.

  Doğaya üst düzey özen ve saygı gösteren, elektrik tasarrufuna özen gösteren, gelişkin kullanım esnekliği ve de bundan mütevelli özerklikle ve modüler mimarisiyle büyük binalardan, müstakil bir eve değin yeni yapılan ya da mevcut her türlü yapıda bağımsız kontrol kabiliyeti vermektedir.

  VRF proje hakkında daha fazla bilgi için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/”>http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/</a> sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Detay
 • VRF Sistemlerinin Üstünlükleri

  Genel

  Klima Dis Unite

  Ekonomik işletme giderleri,

  Güvenli olması,

  Kullanılan alanlarda son derece yüksek konfor sağlaması,

  Elektrik tasarruflu, ozona zararsız R410A soğutucu akışkan kullanılması,

  Montaj kolaylığı ve yüksek montaj hızı ile bitmiş binalarda da en uygun iklimlendirme sistemi,

  Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaması,

  VRF sistemleri proje hakkında daha detaylı bilgi için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/”>http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/</a> sayfasını inceleyiniz.

  Detay
 • VRF Klima Sisteminin Özellikleri

  Genel

  Inverter Klima Nedir

  Yatırımın en kısa zamanda geri dönmesi,

  Konforun hızlı bir biçimde sağlanması ve yayılması,

  Yüksek tasarım esnekliği,

  Merkezi klima cihazı ve kişisel klima sistemlerinin ikisine de alternatif tek seçenek olması,

  Dış ünitelerin hafifliği, taşınma kolaylığı ve küçük mekanlara gereksinim duymaları,

  Bina yönetim sistemlerine entegrasyon.

  Detay
 • VRF Klima Cihazı Almadan Önce

  Genel

  Tasarruflu Klima Kullanimi

  VRF sistemleri yatırım maliyeti yüksek sistemlerdir. Fakat işletim giderleri son derece az olduklarından orta ve uzun vadede tartışmasız en optimum çözümdür. İyi kalite ekonomik fiyat dengesini en iyi kuran VRF klima sistemlerinin ülkemizde Aya Grup tarafından sunuluyor olması da önemli bir üstünlük olarak görülmektedir.

  Vrf sistemlerinin dikkat çeken özellikleri:

  Toplamda bin metre boru mesafesi ile sistem tasarımında rahatlık.

  Kompakt boyutlu dış ünitelerle yüzde elliyediye kadar montaj alanı tasarrufu.

  Mavi kobalt uygulaması sayesinde dış ünitelerde uzun ömür.

  Kullanımı kolay merkezi kontrol ile rahat kullanım.

  VRF klima sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/”>http://www.ayagrup.com.tr/</a> sayfamızı inceleyiniz.

  Detay
 • VRV Klima Sistemleri Getirileri

  Genel

  Klima Dis Unite

  VRF Klima Sistemi, bir dış ünite ile gaz akış distribütör yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirlerinden ayrı olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli iklimlendirme cihazı sistemleridir. VRV İklimlendirme Cihazı Sistemlerinin bilinen split klima cihazları sistemlerinden esas ayrımı tek bir soğutucu kanalına isteğe bağlı ayrı kapasite aralığında bir dış birime birden fazla iç ünitenin bağlanabilmesi ve ilerlemiş kontrol fırsatıdır.

  VRF İklimlendirme Cihazı Sistemi Getirileri Nelerdir?

  -Yatırımın en kısa zamanda geri dönmesi

  -Yüksek seviyede güvenilirlik

  -Enerji tasarruflu, ozana zarar vermeyen R410A soğutucu seyyal kullanılması

  -Dış ünitelerin hafifliği, taşınma basitliği ve ufak alanlara ihtiyaç duymaları

  VRF klima sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için <a href=”http://vrfsistemleri.com/”>http://vrfsistemleri.com/</a> sitesini inceleyiniz.

  Detay
 • Mini VRF Klima Sistemleri

  Genel

  Klima Servisi

  MiNi VRV klima sistemi, estetik görünüm ve sessiz çalışmanın ön planda tutulduğu, mağaza, işyeri, hotel ve plazalar gibi farklı ticari alanlarda, konut ve villalarda en verimli performansı gösterecek biçimde dizayn edilmişlerdir. MiNi VRF klima sistemi boyutları sayesinde istenen her alana kolayca monte edilebilir.

  Önemli Avantajlar

  - Tek bir dış üniteye dokuz iç ünite bağlanabilme,

  - R410A akışkanlı,

  - Dış ünite ile iç ünite arası yükseklik en fazla 30 metredir,

  - Kompakt dış ünite dizaynı sayesinde her yere kolaylıkla monte edilebilir.

  Yeni teknolojileri kullanarak ve komponentlerde yapılan geliştirmelerle 4,61 COP değerine ulaşılmıştır. Böylece klimatize edilecek alan hızla konfor koşullarına getirilirken, enerji sarfiyatı da en aza indiriliyor.

  VRF proje hakkında detaylı bilgi almak için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/”>http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/</a> sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Detay
 • VRF Sistemleriyle Verimli Isıtma ve Soğutma

  Genel

  Tasarruflu Klima Kullanimi

  Hem soğutma hem ısıtma hem de havalandırma gereksinimlerinin bir sistem tarafından gerçekleştirilebilmesini sağlayan VRF klima sistemleri, kontrol kolaylığının yanında son derece tasarrufludur.

  Çok sayıda iç mekanın ihtiyacı için VRF sistemleri en iyi çözümdür. Çok katlı bir villa, veya yüzlerce yatak kapasiteli bir otel… İç mekanların sessiz, verimli ve az enerji harcayan bir şekilde havalandırılabilmesi için en doğru seçenek VRF sistemleridir.

  VRF klima sistemleri, hastane, iş merkezi gibi, fazla sayıda iç bölümün birbirinden bağımsız bir biçimde ısıtılıp soğutulmasına gereksinim duyulan yerlede sağladığı konfor, modülerliği ve kurulum rahatlığı sebebiyle tercih edilmektedir.

  İç ünitelerdeki inverter teknolojisi sayesinde de bir iç mekan istenilen ısıya ulaştıktan sonra, iç ünite en az güç modunda yalnızca sıcaklığı koruma amacıyla çalışmaktadır. Bu yöntem, istenilen ısı değerine ulaştıktan sonra duran ve sonra yeniden çalışmaya başlayan (stop-start) eski tip iç ünitelere göre son derece az enerji sarfeder.

  VRF sistemleri proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/ sayfasını inceleyiniz.

  Detay
 • VRF Sistemleriyle Yüksek Tasarruflu Isıtma ve Soğutma

  Genel

  Tasarruflu Klima Kullanimi

  Hem soğutma hem ısıtma hem de havalandırma fonksiyonlarının bir sistem üzerinden gerçekleştirilebilmesini olanaklı kılan VRF klima sistemleri, kontrol kolaylığının yanı sıra çok da verimlidirler.

  Çok sayıda iç mekanın iklimlendirmesi için VRF klimalar en iyi alternatiftir. Çok odalı bir konut, ya da binlerce yatak kapasiteli bir otel… İç mekanların sessiz, verimli ve tasarruflu bir şekilde iklimlendirilebilmesi için en iyi yol VRF klima sistemleridir.

  VRF klima sistemleri, otel, plaza gibi, birden fazla iç bölümün birbirinden ayrı olarak iklimlendirilmesine ihtiyaç duyulan yerlede yüksek konforu, esnekliği ve kurulum kolaylığı sebebiyle tercih edilmektedir.

  Değişken gaz debisi fonksiyonu sayesinde sistem hangi bölümün ne oranda kapasiteye ihtiyaç duyduğunu belirleyerek her bağımsız bölüme sadece gereksinim duyduğu kadar gaz gönderir.

  VRF sistemleri proje ile ilgili detaylı bilgi almak için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/”>http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/</a> sitesini inceleyebilirsiniz.

  Detay
 • VRF Klima Cihazı Modelleri 

  Genel

  Klima Kampanyalari

  Mütehavvil debili bir sistem olması nedeniyle yeterli miktarda soğutucu akışkan doğru zaman ve doğru fazda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı inverter kompresör veya kompresörlerle iç ünitelere paylaştırılarak, mekanın iklimlendirilmesi sağlanır. VRV İklimlendirme Cihazı Sistemleri dünyanın her yerinde bilinen en çok verim sağlanan iklimlendirme düzeneğidir.

  VRF Cihaz Düzenekleri Kullanım Alanları

  • Cephesi cam giydirmeli olan binalar, mimari unsurların ön planda olduğu veya dış cephesinde bozukluk olmaması gereken tarihi yapı ve yerlerde

  • Mekanik donanıma olması gerektiği kadar alan ayrılamayan, soğutucu modelin açık havada (bahçe, çatı) durması gerekli yapılarda

  • Başka bölümlerdeki kiracı gruplarının kendilerine özel klima cihazı faturası tercih ettiği (kullanılan enerji kontrolü) plaza, residance ve iş merkezlerinde VRV Düzenekleri kullanılabilir.

  İklimlendirme sistemleri hakkında detaylı bilgiler için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/”>http://www.ayagrup.com.tr/</a> sayfasını inceleyiniz.

  Detay
 • VRF Klima Cihazı Sistemleri 

  Genel

  En iyi Klima hangisi

  Mütehavvil debili bir düzeneği bulunması nedeniyle gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç hissedilen iç birime sürükleyerek soğutma ve ısıtmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı kompresörler ya da inverter kompresörle iç birimlere ulaştırılarak, mekanların iklimlendirilmesi sağlanır. VRF Klima Cihazı Sistemleri dünyanın her yerinde bilinen en çok verim sağlanan klima modelidir.

  VRV Klima Cihaz Sistemleri Kullanım Bölgeleri

  • Cephesi cam olan binalar, mimari öğelerin ön planda olduğu ya da dış cephesinde görüntü istenmeyen tarihi yapı ve yerlerde

  • Bina içerisinde soğutucu gaz borusuna göre çok geniş yer dolduran hava kanallarının geçirilmesinin güç olduğu yerlerde

  • Her noktasında konfor istenen yaşam alanlarında

  VRF klima sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için <a href=”http://www.ayagrup.com.tr/”>http://www.ayagrup.com.tr/</a> sayfasını inceleyiniz.

  Detay