VRF Sistemleriyle Verimli Isıtma ve Soğutma

Hem soğutma hem ısıtma hem de havalandırma gereksinimlerinin bir sistem tarafından gerçekleştirilebilmesini sağlayan VRF klima sistemleri, kontrol kolaylığının yanında son derece tasarrufludur.

Çok sayıda iç mekanın ihtiyacı için VRF sistemleri en iyi çözümdür. Çok katlı bir villa, veya yüzlerce yatak kapasiteli bir otel… İç mekanların sessiz, verimli ve az enerji harcayan bir şekilde havalandırılabilmesi için en doğru seçenek VRF sistemleridir.

VRF klima sistemleri, hastane, iş merkezi gibi, fazla sayıda iç bölümün birbirinden bağımsız bir biçimde ısıtılıp soğutulmasına gereksinim duyulan yerlede sağladığı konfor, modülerliği ve kurulum rahatlığı sebebiyle tercih edilmektedir.

İç ünitelerdeki inverter teknolojisi sayesinde de bir iç mekan istenilen ısıya ulaştıktan sonra, iç ünite en az güç modunda yalnızca sıcaklığı koruma amacıyla çalışmaktadır. Bu yöntem, istenilen ısı değerine ulaştıktan sonra duran ve sonra yeniden çalışmaya başlayan (stop-start) eski tip iç ünitelere göre son derece az enerji sarfeder.

VRF sistemleri proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için http://www.ayagrup.com.tr/basinda-biz/ sayfasını inceleyiniz.

» Genel » VRF Sistemleriyle Verimli Isıtma ve Soğutma