İklimlendirme Cihazı Kullanımı İçin Faydalı Bilgiler

Klimanızın kapasitesinin kullanmak istediğiniz mekana uygun olduğundan emin olun. Kapasitesi ortamın gereksiniminden daha ufak  bir iklimlendirme cihazı verimli soğutma sağlayamayacağından kompresörü sürekli çalışı durumda tutacak ve elektrik harcaması artacaktır.

Güneşin camlardan doğrudan içeriye girdiği saatlerde güneşlik, perdelerin veya panjurların kullanılması, klimanızın elektrik kullanımının artmasını engeller. Dış bölümün direkt güneşe maruz kaldığı yerlerde, bir gölgelik, tente vb. ile doğrudan gelen güneş ışınlarından korunması enerji sarfiyatınızın artmasını engelleyecektir.

İklimlendirme cihazınızda programlama özelliğini kullanarak enerji kullanımınızı azaltabilirsiniz. Mekanı kullanmadığınız zamanlarda klima cihazınızın kapanmasını ve kullanacağınızda tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz. Hava yönlendirme  kanatlarını, mekan içinde bulunan insanları rahatsız etmeyecek biçimde ayarlamanızı öneririz.“Doğal rüzgar etkili hava dağılımı”özelliğini kullanmanız, mekan içerisinde daha dengeli bir hava yaratmanıza yardımcı olacaktır .

 

 

» Genel » İklimlendirme Cihazı Kullanımı İçin Faydalı Bilgiler